• василије мициќ

Најдобриот играч во Евролигата потпиша нов тригодишен договор со Ефес

Српскиот кошаркар Василије Мициќ потпиша нов договор со Анадолу Ефес, потврди турскиот тим. Најдобриот играч во Евролигата за минатата сезона и МВП на завршниот турнир, денеска потпиша нов тригодишен договор со тимот од Истанбул.   View this post on Instagram   A post shared by Miško Ražnatović (@misko4raznatovic) Со потписот на договорот со европскиот шампион, …

Најдобриот играч во Евролигата потпиша нов тригодишен договор со Ефес Read More »