1 C
Скопје

Tag : управен одбор на кфм

Кошарка Спорт

УО на КФСМ одлучи: Нема шампиони за оваа сезона

Слободен печат
Управниот одбор на кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) одлучи сите натпреварувања да завршат без прогласување на шампион откако сезоната е прекината поради пандемијата на коронавирусот....
Кошарка Спорт

Идејата на КФМ за прекин на првенството го налути МЗТ Скопје

Слободен печат
Челниците на Кошаркарската федерација на Македонија конечно почна да размислува и да ги разгледува решенијата како да се заврши сезоната во домашното првенство. Федерацијата предводена...
Кошарка Спорт

Кошаркарскиот Куп отсега ќе се вика „КУП Благоја Георгиевски – Буштур“

Слободен печат
Управниот Одбор при Кошаркарската федерација на Македонија, на седницата која ја одржа минатата недела во просториите на хотелот „Елса“ во Скопје одлучи да го преименува...