Tag : удине

Кошарка Спорт

Младите кошаркари обезбедија опстанок во елитата

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години брзо го заборави катастрофалниот пораз од Русија во осминафиналето и се врати на победничките патеки на Европското првенство...
Кошарка Спорт

Драма во Удине со несреќен крај за македонските кошаркари (ВИДЕО)

Слободен печат
Израел беше шансата да го оствариме првиот триумф на континенталниот собир, но на крајот среќата не беше на наша страна. После тесниот пораз од Шпанија,...
Кошарка Спорт

ЕП: Македонските кошаркари тесно поразени од Шпанија

Слободен печат
Шпанија константно беше во водство, ги освојуваше првите три четвртини (12:19, 14:17, 12:14) за позитива од 12 разлика. Во последните 10 минути успеаја избраниците на...