Tag : убаво

Забава Магазин Магазин слајдер

Фотограф ги претвара трудниците во принцези од Дизни! (ФОТО)

Слободен Печат
Бразилскиот фотограф Ванеса Фирм доби идеја идните мајки да ги претвори во принцези. Таа им предложи да се облекуваат во ликови од бајките на Дизни,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Поради него сте посреќни, поздрави и поотпорни, па затоа практикувајте го што повеќе!

Слободен Печат
Го знаете тоа чувство кога се чувствувате среќни и исполнети по сексот? Да, тоа е поради ендорфин, окситоцин и допамин кои ги осветлуваат центрите за...
Магазин Магазин слајдер Храна

За убаво попладне: Пенеста торта со кафе (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Вкусот на оваа торта е одлично надополнување на вашето утринско кафе....
Забава Магазин Магазин слајдер

Овој чистач на прозори доживеа преслатка неочекувана средба! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Златниот ретривер Арни живее во стан во Њујорк и поминува многу време гледајќи низ прозорецот. Неодамна тој се сретна со чистачот на прозорци, а снимката...
Жена Магазин Магазин слајдер

Спречете појава на вагинални инфекции – Никогаш не облекувајте се пред убаво да се избришете по туширањето

Слободен печат
Одредени навики што ги имаме за време и по бањањето може да доведат до појава на одредени бактериски инфекции што можат да го загрозат здравјето....
Еспресо Жена Магазин Мода

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Слободен печат
Џенифер Анистон е уловена на улиците во Лос Анџелес во опуштено летно издание додека шетала низ бутиците. Холивудската актерка облекла едноставен бел памучен комбинизон со...
Еспресо Шоу биз

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Слободен печат
Нивес се чувствува многу убаво… Хрватската пејачка и манекенка Нивес Целзиус објави фотографија без шминка и ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм. View this post...
Еспресо Семејство

Мали совети за секогаш чиста и убаво уредена бања

Слободен печат
Бањата треба да биде нашата оаза на мирот, а не мачно место кое постојано треба да се чисти… Еве како да си ги скратите маките...