Tag : трето квалификациско коло

Ракомет Спорт

Незгоден ривал за Металург во ЕХФ купот (ФОТО)

Слободен печат
Денеска со ждрепка во Виена македонскиот ракометен клуб го доби противникот во последното трето квалификациско коло за пласман во групите на ЕХФ Купот. Металург пред...
Ракомет Спорт

Металург ги дозна ривалите за влез во групите на ЕХФ Купот

Слободен печат
После елиминацијата на Пелистер и на Бутел, клубот од Автокоманда е единствениот македонски претставник во второто по квалитет европско ракометно натпреварување. „Сино-белите“ беа директно сместени...