24 C
Скопје

Tag : Трет бран

Вести Свет Слајдер

Третиот бран коси по Балканот и низ Европа: Ново заклучување на држави, ситуацијата се подраматична

Слободен печат
Третиот бран на пандемија на коронавирусо ги погодува европските земји, од кои повеќето одлучуваат за нови мерки или ги продолжуваат старите. Поради ширењето на нови...
Вести Свет

Холандија се соочува со трет бран на епидемијата пред парламентарните избори

Слободен печат
Новите случаи на коронавирус во Холандија го достигнаа највисокото ниво од средината на јануари – во последните 24 часа регистрирани се 6.396 новозаразени, соопшти Националниот...
Вести Свет Слајдер

Бројот на новозаразени и стравот од трет бран во Белгија продолжуваат да растат

Слободен печат
Последните бројки на новозаразени во Белгија покажуваат нагорен тренд, со 3500 нови случаи, за прв пат од крајот на минатата година. Зголемениот број новозаразени регистриран...
Вести Свет

Полска на почеток на третиот бран на епидемијата, повторно зголемување на бројот на заразени

Слободен печат
Министерството за здравство на Полска соопшти денеска дека во земјата започнува третиот бран на инфекции со коронавирус и дека од седмица во седмица има зголемување...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Д-р Митов: Внимателно за време на празниците – големо опуштање може да не внесе во „трет бран“

Слободен печат
За жал календарски ќе ја завршиме годината, но некаде ќе се најдеме на средината на она што е пандемија. Бројките кај нас паѓаат, но не...
Вести Свет

Се бара враќање на рестриктивните мерки: Трет бран на ковид-19 во Иран

Слободен печат
Територијата на иранската провинција Техеран е означена како жариште на третиот бран на ковид-19, изјави шефот на иранскиот Кризен штаб, Алиреза Зали, повикувајќи ги властите...