Tag : трансродна личност

Вести Свет

САД: Трансродна личност бара „X” во пасошот во делот за пол

МИА Агенција
Девет американски сојузни држави поднесоа барање до Апелацискиот суд во Денвер за на трансродната личност Дани Зим да му се дозволи во пасошот да се...