Tag : традиционално карате

Останатo Спорт

Недев најуспешен македонски каратист за 2019 година

Слободен печат
Беа избрани најдобрите каратисти за минатата година од страна на македонската традиционална карате федерација. Во сениорска конкуренција кај мажите прогласен за најуспешен каратист е Дејан...
Останатo Спорт

Дејан и Јадранка Недеви европски шампиони во традиционално карате

Слободен печат
Дејан Недев по седми пат е европски шампион во традиционално карате. Недев го освои златниот медал во категоријата кати на Европското првенство кое се одржува...