Tag : тотенхем

Спорт Фудбал

Леви е неверојатен, прво го шутна Покетино, а сега бара да врати дел парите

Слободен печат
Тотенхем е првата екипа која своите вработени ги испрати на принуден одмор за да добие државна помош, но сега претседателот Даниел Леви направи нов неверојатен...
Спорт Фудбал

Тотенхем има еден услов за да го продаде Кејн

Слободен печат
Иако во Тотенхем досега ги негираа овие информации, денеска доаѓа сигнал дека претседателот Даниел Леви е подготвен за разделба со Кејн. Леви првично најави дека...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид подготвува спектакуларна размена со Тотенхем

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во летниот преоден рок планира да го засили нападот кој сезоната е најслабиот дел од тимот и за да...
Спорт Фудбал

Покетино, Алегри, Емери..листата на познати тренери без клуб!

Слободен печат
Во денешниот фудбал ниту еден тренер нема сигурна работа, отказите се навистина чести, а моментно долг е списокот на оние големи тренери кои „стојат во...
Спорт Фудбал

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен печат
Тотенхем ги потсети своите играчи да ги почитуваат препораките за социјално дистанцирање поради коронавирусот, откако беше забележан менаџерот Жозе Мурињо со уште тројца играчи на...
Спорт Фудбал

Кејн би бил глупав доколку не премине во Сити или Ливерпул

Слободен печат
Хари Кејн со години е најдобар играч на Тотенхем, но никако не успева на клубот да му донесе трофеј. Екипата минатата сезона играѓе дури и...
Спорт Фудбал

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат
Англискиот репрезентативец и член на Тотенхем, Хари Кејн, во разговор со медиумите се закани со заминување од премиерлигашот. Кејн е фрустриран што со Тотенхем не...
Спорт Фудбал

Големо браво за Мурињо, убав пример од „Специјалниот“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо им даде убав пример на останатите дек треба да се обрати поголемо внимание на најстарите во времето на нивната...
Спорт Фудбал

Четири клуба од Премиер лигата упатиле барање за Кутињо

Слободен печат
Четири клуба од Премиер лигата веќе ги направиле првите обиди да го вратат Филипе Кутињо во Англија. Меѓу нив не е неговиот поранешен тим Ливерпул,...
Спорт Фудбал

Јувентус си најде нов напаѓач за 150 милиони евра

Слободен печат
Според „Тутоспорт“ управата на Јувентус сака да ангажира напаѓач кој има слични карактеристики како фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, за да може првата ѕвезда...