Tag : топло

Вести Македонија Слајдер

Сончево и топло време со слаб ветер од северозападен правец

Слободен печат
Времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе...
Вести Македонија Слајдер

Сончево и топло, попладне услови за дожд и грмежи

МИА Агенција
Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе...
Вести Свет

Рекордни жештини: Северниот дел на Индија со температури над 45 степени

Слободен печат
Додека Индија се подготвува за лето, за кое се прогнозите дека ќе биде потопло од вообичаеното, многу градови на северот на земјата се веќе погодени...
Вести Свет

Европа очекува многу високи температури за претстојното лето

Слободен печат
Метеоролошкиот сервис „Аку ведер” објави прогноза за претстојното лето, според која, во Европа ќе биде многу топло, па на некои делови од континентот им се...
Вести Македонија Слајдер

Натпросечно топло, во вечерните часови можна нестабилност на времето

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно и се уште натпросечно топло. Претпладне со повеќе сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе...
Вести Македонија

Утре натпросечно топло, во четврток значително заладување и врнежи од дожд

МИА Агенција
Времето утре се уште ќе биде натпросечно топло со дневни температури околу 30 степени, но попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде...
Вести Македонија Слајдер

Сончево со локална облачност и температура до 34 степени

Слободен печат
Времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од јужен правец. УВ-индексот ќе биде 9,...
Вести Македонија

Наредните денови топло и до 34 степени, од понеделник пороен дожд и грмежи

МИА Агенција
Под влијание на многу топла воздушна маса, во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со максимални температури кои се...
Вести Македонија Слајдер

Облачноста ќе се намалува, следи период на стабилно и топло време

Слободен печат
Денеска претпладне ќе преовладува променливо облачно време, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (локално над 70км/ч). Максималната температура...
Вести Македонија Слајдер

Викендов стабилно и сончево време, од понеделник поројни дождови

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде од 1 до 7,...