• томас

Гитаристот на „Måneskin“ во одбрана на фронтменот: Дамиано едвај може да испие чаша пиво

Годинешното Евровизиско шоу ќе остане запаметено по добрата забава, уникатни песни и изведби, но и по бројните скандали. И самата победа на италијанскиот бенд „Måneskin“ беше засенета од бројните ексцеси во духот на рокенролот, но една сцена за време на вклучувањето во живо од арената „Ahoy“ додека траеше соопштувањето на гласовите, крена најмногу прашина…   …

Гитаристот на „Måneskin“ во одбрана на фронтменот: Дамиано едвај може да испие чаша пиво Read More »