Tag : „ТНТ”

Хроника

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција
Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба...
Вести Македонија Слајдер

Судскиот совет ќе одлучува за мандатот на поротничката Лилјана Ивановска Кочовска

Слободен печат
Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ е во рацете на Судскиот совет кој треба да одлучува дали поротничката Лилјана Ивановска Кочовска може да...
Некатегоризирано

Адвокат од процесот „ТНТ“ тврди: Судот ми го ограничува правото на користење на албанскиот јазик

Со соопштение до јавноста адвокатот Мерџан Даури, кој ја застапува градежната инспекторка од Гази Баба, Елисавета Најдовска во предметот „ТНТ“, се жали од Судечкиот совет...
Вести Македонија

Два часа службена пауза за „ТНТ“

Почетокот на денешното судење за случајот „ТНТ“ кој се однесува за незаконското уривање на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски е одложено два часа. Судијата...
Вести Македонија

Милијарда денари вредел „Космос“ кога бил урнат

Горан Наумовски
Мерџан Даути, адвокат на обвинетата Елизабета Најдовска користејќи го законското право да збори на мајчин Албански јазик побара од судскиот совет во процесот „Т.Н.Т“ да...
Вести Македонија

Се разболе обвинета во „ТНТ“, рочиштето се одложи

МИА Агенција
Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ“ се одложи за 28 ноември, поради нарушена здравствена состојба на една од обвинетите во...
Вести Македонија

Нови рочишта за „ТНТ”, „Талир 2″ и „Ласкарци”

МИА Агенција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за случаите „ТНТ”, „Талир 2″ и „Ласкарци”. Предметот „ТНТ” го води судијата Огнен Ставрев,...
Вести Хроника

Сослушани двајца сведоци за „ТНТ”

МИА Агенција
Судењето за предметот „ТНТ” односно уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски продолжува на 15 октомври откако на денешното рочиште беа сослушани двајца сведоци...