-1 C
Скопје

Tag : титули

Останатo Спорт

ВИДЕО: Уживајте, најдоброто од Ѓоковиќ во 2020 година!

Слободен печат
По шестипат во неговата професионална кариера годината ја завршува на првата позиција на АТП листата. И на тој начин со тој огромен резултат на вечната...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ наредната сезона ќе брка само грен слем трофеи!

Слободен печат
Марјан Вајда, тренерот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, во интервју за словачките медиуми истакна дека Ноле во наредната 2021 година ќе брка само титули...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Викендов што измина во српската престлонина се одржа избор за убавина во „Хармонија Евент Центарот“ со учество на 20 девојки од Балканот, а се разбира,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...
Спорт Фудбал

Одигра само 10 натпревари и освои пет трофеи за една сезона

Слободен печат
И тоа се случува, еден фудбалер имаше само 10 настапи во една натпреварувачка сезона и собра пет трофеи. Алваро Одриозола оваа сезона играше за Реал...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ако Хари го прифати американското државјанство засекогаш ќе ја загуби титулата принц!

Слободен печат
Меган Маркл и принцот Хари неодамна ја напуштија Велика Британија и најпрво се преселија во Ванкувер, а потоа се упатија кон Лос Анџелес. Но, странските...
Вести Свет

Кралот ја казни љубовницата заради нелојалност, и ги одзеде сите титули и воениот чин

Маријана Митровска
Тајландскиот крал ги одзеде титулите и воениот чин на неговата кралска партнерка, обвинувајќи ја дека се обидува да ја поткопа позицијата на неговата официјална сопруга...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ на Хрват му донесе многу пари на „Милионер“ (ФОТО)

Слободен печат
На еден натпреварувач му донесе нешто повеќе од 4.200 евра и тоа на прашање околу најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ. Овој квиз се состои од...
Еспресо Шоу биз

БРИТАНЦИТЕ БЕСНИ: Покренаа петиција против Меган и Хари, а ова е причината!

Слободен печат
Тие всушност не се навикнати да имаат војвода и војвотка......
Спорт Фудбал

Клоп: Гвардиола покажа дека повеќе ја сака титулата во Премиер лигата отколку во ЛШ

Слободен печат
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рече дека неговиот колега од Манчестер сити, Џозеп Гвардиола, смета дека Премиер лигата е поважна од Лигата на шампионите. Оваа...