15 C
Скопје

Tag : терорист

Вести Свет

Анти-ваксер терорист во Холандија се обиде да разнесе центар за вакцинација, полицијата го спречи

Слободен печат
Холандската полиција спречи напад врз центар за вакцинација во градот Ден Хелдер. Според тамошните медиумски агенции, полицијата уапсила 37-годишен маж под обвинение дека планирал да...
Вести Регион Слајдер

Протест во Атина за поддршка на барањата на осудениот грчки терорист Куфодинас

МИА Агенција
Мирно заврши протестот во центарот на Атина, организиран од оние кои ги поддржуваат барањата на осудениот грчки терорист Димитрис Куфодинас, кој штрајкува со глад, додека...
Вести Регион Слајдер

Oсудениот грчки терорист Куфодинас е во животна опасност

Слободен печат
Часовите што ги поминуваме се последните, пред Грција да се најде меѓу земјите во кои умираат затвореници штрајкувачи на глад, пишува во иницијативата „Апел за...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ВИДЕО: САД го ослободи и ќе го депортира косовскиот сајбер терорист Ардит Феризи заради пандемијата, мора да оди и во карантин

Илинка Иљоска
Сајбер терористот со косовско потекло кој на ИСИС предаде доверливи информации за 1351 припадник на американската Армија ќе биде ослободен и депортиран во Косово. Окружниот...
Вести Свет

Терорист се разнесе во Русија додека полицијата го апсела (ВИДЕО)

Слободен печат
Во близина на седиштето на Федералните служби за безбедност, во регионот Северен Кавказ во Русија, се случил самоубиствен бомбашки напад, при кој се повредени шестмина...
Вести Регион

Кујтим Фејзулаи праќал пари на имам од Косово

И.И.
Терористот со потекло од Северна Македонија, Кујтим Фејзулаи кој на 2 ноември уби четири лица и повреди дваесет и две, а и самиот почина во...
Вести Свет

Терористот Фејзулаи организирал „Џихадистички самит“ за приврзаници на ИД од Германија и Швајцарија во јули

И.И.
Австриското Министерство за внатрешни работи денес ги потврди тврдењата на медиумите дека Кујтим Фејзулаи, кој уби четири и рани 23 лица во терористичкиот напад во...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО+ФОТО: Стотици Австријци се собраа во центарот на Виена. Дупките од куршумите на Кујтим Фејзулаи се пополнети со цвеќиња.

Илинка Иљоска
Стотици Австријци од сите вери и нации го исполнија центарот на Виена за да оддадат почит на настраданите во крвавиот терористички напад и да покажат...
Вести Свет

Кујтим Фејзулаи се подготвувал за нападот во Виена уште од јули, калашниковот го купил од земја од ЕУ

И.И.
Покрај Кујтим Фејзулаи, атентаторот од Виена чиј идентитет го потврди австрискиот министер за внатрешни работи Карл Нехамер, другите осомничени се од Косово, Бангладеш, Чеченија и...
Вести Свет

Потврдено: Извршителот на нападите е Кујтим, роден во Виена со потекло од Македонија

И.И.
Австрискиот министер за внатрешни работи Карл Нехамер потврди дека терористот што синоќа го изврши крвавиот терористички напад во Виена е со потекло од Северна Македонија....