Tag : теа

Жена Забава Магазин

Теа ни открива рецепт за велигденски кифлички во форма на моркови

Јасмина Кантарџиева Димков
Една од највлијателните готварски ѕвезди на социјалните мрежи кај нас е Теодора Георгиевска која стои зад профилот „Готвиме со Теа“. Љубовта и страста кон готвењето...
Забава Магазин

Милан Поповиќ со судијката која му го додели детето, биле во ист хотел на скијање во Австрија

Слободен печат
Судијката Теа Голуб на 27 ноември донесе одлука синот на Северина и Милан Поповиќ да живее со таткото, а пејачката на тоа поднела жалба. Судијката...
Забава Магазин

По оваа камионџика сите полудеа: Погледнете како изгледа Теа и се ќе ви биде јасно (ВИДЕО)

Слободен печат
Теа Мелњак, 22-годишна девојка од малото место Сраќинец покрај Вараждин, вози шлепер во пулската фабрика Јадран метал. Тоа не е сцена од американските акциски филмови,...