Tag : танчерка

Жена Магазин Магазин слајдер

Интервју со Ивана Балабанова, танчерка, основачка на „Битрикс“: Храброста и оригиналноста одат рака под рака

Јасмина Кантарџиева Димков
 Танчерката и педагог Ивана Балабанова е добитничка на Наградата за младинско учество во индивидуална категорија која Националниот младински совет на Македонија ја доделува во рамки...
Вести Свет

ТАНЧЕРКА РАНЕТА ВО ГЛАВА: Направила пауза меѓу две песни (ВИДЕО)

Слободен печат
Танчерката Нина од Индија, e погодена со куршум во глава, откако одлучила да се одмори меѓу двете песни на свадбена прослава. Настанот се случил во...
Еспресо Шоу биз

Џони Деп планира да се венча со девојката со која се бакнуваше во Белград

Слободен печат
Џони Деп неодамна престојуваше во соседството поради снимање филм. Тој беше фотографиран како се бакнува со девојка, која најпрво никој не можеше да ја идентификува....