Tag : тамба беј баканирс

Останатo Спорт

Брејди по 20 години си замина од Њу Ингланд и потпиша за Тампа Беј

Слободен печат
Том Брејди вчера и официјално ја заврши 20-годишната одисеја со Њу Ингланд притоа освојувајќи дури шест Супербол пехари, а тој стана еден од најдобрите квитербекови...