24.8 C
Скопје

Tag : Светлост

Вести Култура

Серија перформанси и концерт на џез триото Светлост на 9. Викенд на гордоста Скопје

Слободен печат
Серија перформанси овој викенд ќе се одржат во рамки на деветтиот по ред Викенд на гордоста Скопје, во Музејот на современа уметност. Во МСУ, вечер...
Културен печат

Разговор со Дени Омерагиќ, басист на „Светлост“: Интеракција во просторот за слободен израз

Тони Димков
Групата „Светлост“ е еден од најфлексибилните состави на современата македонска музичка сцена. Во основата на групата е трио кое служи како платформа за поврзување и...