Tag : супа

Здравје Магазин

Детоксикација на организмот после празниците

Слободен печат
Детоксикацијата е базирана на зеленчук, овошје, протеини, житарици и корисни масти. Првите неколку дена менито се состои од 80% течности (смути, сокови и супи), како...
Здравје Магазин

Како да го спречите и излечите грипот и настинката со лековита исхрана

Слободен печат
Со зимската сезона, се зголемуваат шансите да се сретнеме со здодевната настинка, предизвикана од разните вируси што се наоколу. Од античко време, ова заболување се...
Еспресо Храна

Мароканска чорба од црвена леќа: Веганска, без глутен и полна со растителни протеини

Слободен печат
За сладокусци и вегани истовремено, оваа мароканска чорба е одличен рецепт за зимските месеци. Таа е топла и вкусна, а е здрава и со ниска...
Еспресо Храна

Вратете ја енергијата со новите Фини – Мини супи и освојте iPhone11

Тајната на совршената супа е во изборот на вистинскиот зеленчук, месо и зачини и секако, во должината на готвење. Но, понекогаш тајната е едноставно да...
Здравје Магазин

Настинати сте? Еве ги најважните митови за лекувањата на „своја рака“

Слободен печат
За да не бидете во заблуда и сами, на „своја рака“ да се лекувате погрешно, еве ги најважните 7 митови за грипот и настинките. Килограм...
Еспресо Храна

Кинеска супа со јајца (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Оваа супа има лесен и освежувачки вкус, а најдобра е кога се служи топла. Потребни состојки: Еден литар пилешка супа без тестенини Мала чашка соја...
Еспресо Здравје

Ослабете 5 килограми за една недела со помош на диетата со супа

Слободен печат
Со диетата со супа од зеленчук можете да намалите 5 килограми за една недела. Рецептот за супата е уникатен и едноставен. Таа успешно ќе ги...