1 C
Скопје

Tag : субвенција

Вести Скопје

Во тек е пријавување за субвенции за чистење на оџаци

Слободен печат
Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една...
Вести Економија

Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Слободен печат
Британската Влада одлучи да покрена акција „Јади во ресторан, помогни му на ресторанот” и ќе ги субвенционира сметките на граѓаните за 50 отсто но најмногу...
Вести Скопје Слајдер

Град Скопје дава субвенции во висина од 1.000 евра за инвертер клими (ВИДЕО)

Слободен печат
Во тек е аплицирањето за субвенции за инвертер клими. Денеска во Скопски агол на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, портпаролот на Град Скопје, Ваљон Салиху...
Вести Скопје

Град Скопје ги потсетува граѓаните да аплицираат за субвенционирано чистење оџаци

Слободен печат
Во тек е јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една од мерките за намалување на последиците...
Вести Економија

Медиумите може да поднесуваат барања за субвенционирање на социјалното осигурување за вработените

Слободен печат
Управата за јавни приходи соопшти дека согласно Уредбата со законска сила за субвенционирање на придонеси од задолжително социјално осигурување за вработени во медиуми, на работодавачот...
Вести Економија

До 15 јули може да се аплицира за финансиска поддршка за набавени назимки и пчелини матици

Слободен печат
Во тек е јавниот повик за доставување барања за финансиска поддршка на сточарите кои набавиле назимки и пчелини матици. Огласот беше објавен на 20 јуни,...
Вести Скопје

Распишан јавниот повик на Град Скопје за субвенции на инвертери

Слободен печат
Град Скопје денеска го распиша јавниот повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата. Согласно условите на овој јавен повик се отвора...
Вести Економија

Поповски: Наша задача е вистинските информации да допрат до граѓаните

Слободен печат
Со субвенциубирање на придонесите од задолжителното социјално осигурување на вработените во медиумите Владата ја потврдува нејзината определба дека тие се еден од столбовите на нејзните политики за...
Вести Култура

Тозија: Очекуваме рестартирање на целиот процес и нови големи светски успеси на македонската кинематографија (ВИДЕО)

Слободен печат
Одобрувањето за пренамена на средства од Агенцијата за филм со цел доделување еднократна помош на независниот филмски работник е разбирање за неговиот статус и борба...
Вести Скопје Слајдер

Субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Слободен печат
Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија...