Екс играчот на Металург Додиќ направи трансфер во полскиот гигант Кјелце

Денеска полскиот ракометен клуб Кјелце објави дека нивни нов играч од сезоната 2022/2023 ќе биде младиот 18-годишен играч Стефан Додиќ со договор на четири години. Тој е еден од најголемите ракометни таленти во Србија кој ги бранеше боите на Металург, а потоа и на Охрид. На 15-годишна возраст дебитираше СЕХА лигата, промовирајќи се како најмлад …

Екс играчот на Металург Додиќ направи трансфер во полскиот гигант Кјелце Read More »