16 C
Скопје

Tag : спајс грлс

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

„Спајс Грлс“ најавуваат враќање на филмското платно

Слободен печат
Познатите членки на групата „Спајс Грлс“ пред две години се вратија на сцената, а сега размислуваат и за враќање на филмското платно. „Девојките размислуваа како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Планетарно популарниот хит на „Спајс Грлс“ слави 24 години: Пријателството ни е поважно од љубовта! (ВИДЕО)

Слободен Печат
„Wannabe“ е дебитантскиот сингл на поп-групата „Спајс Грлс“ кој на денешен ден во 1996 година го освои првото место на листата за најдобри британски синглови....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната „Спајсица“ поради бојата на кожата ја исфрлиле од луксузен бутик

Слободен печат
Англиската пејачка Мелани Браун, позната како Мел Би (45) и членка на поранешната најпопуларна британска женска поп група под називот „Spice Girls“ проговори за своето...
Еспресо Шоу биз

„Спајс грлс“ се собираат за турнејата

Слободен печат
Членките на „Спајс грлс“ повторно накратко ќе се спојат и ќе ги почестат своите обожаватели со кратка турнеја која почнува во Даблин, потоа ќе се...