-9 C
Скопје

Tag : сп јапонија 2019

Ракомет Спорт

Ништо од Светско првенство: Сениорките поразени и во Целје

Слободен печат
Сениорките предводени од селекторот Симе Симовски и денеска на реванш мечот од баражот за СП 2019 во Целје загубија уште поубедливо со 38:27. Противникот има...
Ракомет Спорт

Сениорките со мала негатива ќе патуваат во Целје

После првото полувреме избраничките на селекторот Симе Симовски имаа само еден гол негатива (14:15) и ги одржуваа шансите дека на крајот можно е да извлечат...
Ракомет Спорт

Ракометна „треска“: Бодрете ги и сениорките на патот кон СП!

Слободен печат
Потсетување дека влезот за овој меч е слободен за сите љубители на ракометот и воопшто спортот кои сакаат да ја дадат поддршката од трибините. Противникот...