• сообраќајна несреќа

Под велешка „Агриа” од патот излета автомобил, повредено 19 годишно момче

Поради лизгавиот коловоз од дожд и брзо возење попладнево околу 18:30 часот на патот под АГРИА кон Велес со возило од патот излета 19 годишно момче. На местото на настанот се упати возило на СВР Велес за да ја утврди причината за несреќата. Како што информира за МИА д-р Васил Пановска Поп Стефанова, началник на …

Под велешка „Агриа” од патот излета автомобил, повредено 19 годишно момче Read More »