7.9 C
Скопје

Tag : сообраќајна несреќа

Вести Македонија

Пешаците небезбедни во Тетово: Седумнаесетгодишна девојка повредена во сообраќајка кај градскиот плоштад

Слободен печат
Седумнаесетгодишна девојка е повредна како пешак во сообраќајна незгода што се случи вчера на крстосницата кај градскиот плоштад во Тетово. – Вчера околу 14:45 часот...
Вести Хроника

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат
Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка – Деве Баир е...
Спорт Фудбал

Работници во авто-перална му уништиле 300.000 евра вредното Ферари на фудбалер

Слободен печат
Голманот на италијанската репрезентација и на Џенова, Федерико Маркети збесна кога вработен во авто-перална му го врати скапоцениот „Ferari 812 Superfast“ вреди дури 335.000 евра....
Вести Регион

Трагедија во Бујановац: Се преврте автомобил, починаа двајца тинејџери

Слободен печат
Најмалку две лица загинаа во сообраќајна несреќа што вечерва се случи на локален пат во Бујановац, кога автомобил од марката „форд фокус“ излета од патот...
Вести Македонија Слајдер

Ноќеска сообраќајка на патот Кавадарци – Росоман: Тешко повреден дваесет и тригодишник

Слободен печат
Дваесет и тригодишник е тешко повреден при сообраќајна незгода што се случи утрово на патот Кавадарци-Росоман. – Момчето беше во кома кога го донесоа во...
Слајдер Спорт Фудбал

Во сообраќајна несреќа загина поранешен фудбалер на Милан (ВИДЕО)

Слободен печат
Покрај него, животот го загубил и Матео Равето (32) кој исто така е фудбалер. Sono Simonluca Agazzone, 39 anni, di Bogogno (nel Novarese) e Matteo...
Спорт Фудбал

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат
Фудбалерите на АИК Стокхолм патуваа во Калмар каде ги очекуваше натпревар од 12. коло од шведската Алсвенскан лига, но наидоа на проблеми. Сообраќајот на релација...
Хроника

Скопјанец почина во сообраќајна несреќа кај Инџиково

Слободен печат
Скопјанец на 56-годишна возраст почина вчера во сообраќајна несреќа на автопатот Северна обиколница на град Скопје, во близина на надвозникот „Инџиково“. Како што информираат од...
Останатo Спорт

Црн ден за спортот: Ракометар од БиХ загина во сообраќајка, млад шпански фудбалер се удави

Слободен печат
Босанскиот ракомет е во шок откако животот во сообраќајна несреќа го загуби играчот на Чапљина, Иван Бркиќ. Трагичната несреќа се случила утринава, нешто по еден...
Кошарка Спорт

На денешен ден замина кошаркарскиот Моцарт 

Слободен печат
Веднаш по натпреварот против Словенија во квалификациите за ЕП, Дражен Петровиќ одлучи од Германија кон родната Хрватска да патува со автомобил заедно со својата девојка,...