сообраќаен режим Archives - Слободен печат

Tag : сообраќаен режим

Вести Македонија

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради Водици

Поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќај на одредени сообраќајници...
Вести Скопје

Еднонасочен сообраќаен режим во урбаната заедница кај Млечен

Слободен печат
Почна да се спроведува новото сообраќајно решение за урбаната заедница „Владо Тасевски” (потегот околу „Млечен”) . Сообраќајното решение, како што соопштуваат од прес-службата на Општина...
Вести Скопје

Изменет сообраќаен режим, поради дислокација на гасовод

Слободен печат
На булеварот „Босна и Херцеговина” в недела (01.12.2019 година) во периодот од 7 до 15 часот ќе има изменет сообраќаен режим поради изведување градежни работи за...
Вести Скопје

Утре изменет сообраќаен режим поради „Скопје на точак 2019″

МИА Агенција
Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен утре во Скопје поради велосипедската трка „Скопје на точак 2019″. Трката почнува во 11.00 часот, а трасата на...
Вести Скопје

МВР ќе го регулира сообраќајот поради верскиот празник Задушница

Слободен печат
Поради верскиот празник Задушница денеска, 1 ноември, од 14.00 часот и на 2 ноември (сабота), во периодот од 06.00 до 16.00 часот на гробиштата во...
Вести Скопје

Времен сообраќаен режим на улица Бихаќка

Слободен печат
Градот Скопје ги известува граѓаните дека утре поради завршно асфалтирање на ул. Бихаќка, сообраќајот ќе биде затворен во двете насоки на еден дел од улицата...
Вести Македонија

Осветлување и сигнализација на тунелите кај Демир Капија

МИА агенција
Времен режим на сообраќајот од денеска ќе биде воведен на делницата Демир Капија – Смоквица заради изведба на осветлување и сигнализација на тунелите кај Демир...
Вести Скопје

Викендов привремен сообраќаен режим во Скопје

Слободен печат
Град Скопје информира дека утре, од 19 до 24 часот, ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Партизански одреди”, на потегот од вкрстувањето со...
Вести Скопје

Во следните два дена посебен сообраќаен режим во Скопје

Слободен печат
Утре и задутре во посета на главниот град во нашата држава ќе престојува делегација од Црна Гора, па поради тоа во овие два дена ќе...
Вести Скопје

Посебен сообраќаен режим во Скопје во следните два дена

Утре и задутре во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре, 2 и 3 октомври, во...