Tag : сојузници

Вести Скопје

Шилегов: Граѓаните треба да бидат сојузници кога се спроведува некоја мерка

МИА Агенција
Основната претпоставка кога институционално пропишувате каква било мерка и ја ставате во сила, е да ги имате граѓаните како сојузници во тој процес, наведе градоначалникот...
Вести Регион

Ердоган: Сојузниците не смеат да ја напуштат Турција во борбата против тероризмот

Слободен печат
Сојузниците не смеат да ја напуштат Турција во борбата против тероризмот, порача денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган. Овој став Ердоган го соопшти откако Анкара...
Вести Свет

Турција почна копнена операција во Сирија

Слободен печат
Турските трупи и нивните сириски бунтовнички сојузници навлегоа во североисточна Сирија, соопшти турското Министерство за одбрана. Со тоа е покрената копнена офанзива против курдските борци...
Вести Свет

Ова порано беше незамисливо: Како опозицијата планира да го СРУШИ ОРБАН во Будимпешта

Слободен печат
Гласачите во унгарската престолнина најчесто не се обожаватели на Виктор Орбан, но со години не успеваа да се ослободат од него и неговите сојузници. Противниците...