Tag : сојуз на стопански комори

Вести Македонија Слајдер

Канцерогените фискални ленти итно да се забранат како во ЕУ, порачуваат од Сојузот на стопански комори

Слободен печат
Од 1 јануари годинава во Европската Унија, стапи на сила забраната за употреба на штетната хемиска материја Бисфенол А или БПА присутна во термичката хартија...
Вести Економија

Пендаровски на средба со раководството на Сојузот на стопански комори

МИА агенција
Владеење на правото, борба против корупцијата, борба за елиминација на сивата економија и зајакнување на економската дипломатија се трите клучни приоритети на деловната заедница кои...