• смоквица

Криумчари на мигранти приведени кај наплатна рампа Смоквица

Кај наплатна рампа Смоквица синоќа во 21.30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и Граничен премин „Богородица” ги лишиле од слобода Ф.Д.(19), кој управувал патничко возило „опел вектра”, со штипски регистарски ознаки и 16-годишен совозач, двајцата државјани на Р.Србија, бидејќи при контрола во возилото биле пронајдени девет лица мигранти. Како што соопштија …

Криумчари на мигранти приведени кај наплатна рампа Смоквица Read More »