12.8 C
Скопје

Tag : скудриње

Вести Хроника

Во судар на камион и автомобил кај Скудриње повредни две лица

Слободен печат
Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, сообраќајот е нормализиран и се...
Вести Хроника

Жител на Скудриње обвинет за узурпација на недвижност, зазел земјиште во државна сопственост

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Узурпација на недвижност, согласно член 225 став 2 во врска со...
Вести Слајдер Хроника

Едно лице загина, двајца тешко повредени во сообраќајка кај Скудриње

Слободен печат
Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа кај долнореканското село Скудриње што се случи денеска околу пладне. Според СВР Тетово, животот...
Хроника

Бизарна смрт за жител на Скудриње

Слободен печат
Вчера некаде околу пладне било пријавено дека во село Скудриње, починал И.Е.(57) од истото село. Причината за неговата смрт настанала откако тој бил поклопен од...