• скопскиот

Момче со тешки повреди донесено во скопскиот Клинички центар

Млад скопјанец се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која ја доживеал управувајќи со мотоцикл. „На 17.06.2021 во  3:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица“ во Скопје Б.М. (24) од Скопје управувајќи мотоцикл „пиаџо беверли“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата мотоциклистот се здобил …

Момче со тешки повреди донесено во скопскиот Клинички центар Read More »