Tag : скопската обиколница

Хроника

Возачот на камион обвинет за несреќата на скопската обиколница

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против возач на камион кој е обвинет за кривично дело тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот...
Хроника

Загина возач на скопската обиколница

Горан Наумовски
Ноќеска во 3.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „опел астра“ со скопски ознаки,...
Хроника

Четворица повредени во карамбол на скопската обиколница

Горан Наумовски
На автопатот „Мајка Тереза“, во атарот на скопското село Буковиќ, се случила сообраќајна незгода во која учествувале „фиат сеиченто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од...
Ви Препорачуваме Хроника

Судар меѓу два камиони на скопската обиколница, извлечени татко и дете

Горан Наумовски
Два камиони се судрија на скопската обиколница кај Радишани. Според првичните информации, од едниот камион се извлечени татко и дете, а како што дознаваме неофицијално,...
Хроника

Поради сообраќајка запрен сообраќајот на скопската обиколница

оради сообраќајна несреќа изутринава во прекин е сообраќајот на скопската обиколница кај клучката Радишани, во правец од Волково кон Смилковци. Од АМСМ информираат дека до...
Хроника

Мајка и две деца повредени нa скопската обиколница (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Мајка и две деца се повредени во сообраќајка која денеска се случила на скопската обиколница. Жената возела „форд ка“. Според првичните информации, како што изјавила...