20.8 C
Скопје

Tag : скафандер

Вести Македонија

Кузеска: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат во Собранието да земат дневници и да не гласаат некој да земе плата

Слободен печат
Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца пратеници од...
Вести Македонија

Крмов: Која „храброст“ е потребна за болен човек да влезе меѓу здрави луѓе и да ги стави на ризик?

Слободен печат
Пратеникот на Левица, Борислав Крмов на својот профил реагираше за неодговорната и нехумана постапка од страна на двајцата ковид позитивни колеги, кои беа присутни на...
Вести Македонија Слајдер

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски се прошета во скафандер во полициски час

Слободен печат
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во знак на револт поради денешното носење на пратеници заболени со ковид-19 во Собранието, прошета во време на полициски час...
Вести Македонија Слајдер

Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ

Слободен печат
Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот пратеник од владеачкото мнозинство кој денеска дојде во скафандер за да гласа на собраниската седница. Богдановски дојде со сопствено...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Беќаровски: Денес дознав дека скафандерот може да служи и контаминирано лице да шета низ здрава средина

Слободен печат
Откако денеска во Собранието, пратеничка на владеачката СДСМ дојде да гласа на седница, облечена во скафандер, бидејќи е позитивна на ковид – 19, на Фејсбук...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Хасани: Имаме 2.000 скафандери за обезбедување физичка бариера меѓу пациентот и медицинскиот персонал

Слободен печат
Илир Хасани, директорот на ТОАРИЛУЦ ((Kлиника за Tрауматологија, Oртопедски болести, Aнестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар)) во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ истакна...