• Синсинати

ВИДЕО: Мечот меѓу Ѓоковиќ и Алкараз во Синсинати избран за најдобар во 2023 година

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е прв на АТП листата, пред Карлос Алкараз, Данил Медведев и Јаник Синер. Овие четворица се најдоа на уште една листа која АТП редовно ја објавува на крајот од сезоната – најинтересни мечеви на годината. Дуелот што се издвојува е пресметката меѓу Ѓоковиќ и Алкараз, но не импресивното финале на „Вимблдон“ …

ВИДЕО: Мечот меѓу Ѓоковиќ и Алкараз во Синсинати избран за најдобар во 2023 година Read More »