Tag : Синсинати

Останатo Спорт

Трета среќа: Медведев најдобар во Синсинати

Слободен печат
Во меч што траеше еден час и 41 минута, Медведев го доби првиот сет со 7:6, додека во вториот славеше со 6:4. По овој успех,...
Останатo Спорт

Прва Мастерс титутла за Медисон Кис

Слободен печат
Медисон Кис е победничка на Мастерс турнирот во Синсинати откако во финалето беше поуспешна од минатогодинешната победничка Светлана Кузњецова во два сета со 7:5,7:6. Lift...
Останатo Спорт

Медведев го зеде скалпот на Ѓоковиќ

Слободен печат
Русинот Данил Медведев приреди вистинска сензација  со пласманот во финалето на Мастерс турнирот во Синсинати. Успехот на Медведев добива на тежина поради големата победа во...
Останатo Спорт

Познати полуфиналните двојки на Мастерсот во Синсинати

Слободен печат
Првиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е последен полуфиналист во машка конкуренција на Мастерс турнирот во Синсинати, откако во четвртфиналето го совлада Лука Пуи во два...
Останатo Спорт

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Слободен печат
Ник Кирјос во поразот од Карен Качанов на Мастерс турнирот во Синсинати имаше свое шоу, со кое повторно се најде во центарот на вниманието. Кирјос...
Останатo Спорт

Уморниот Надал се повлече од Синсинати

Слободен печат
Рафаел Надал во неделата ја освои рекордната 35. титула на мастерс турнирите, откако по петти пат во кариерата триумфираше на Роџерс купот. Надал во финалето...
Останатo Спорт

Енди Мареј се враќа во Синсинати!?

Слободен печат
Шкотот игра во парови во последно време, откако ја освои титулата во Квинс со шпанскиот ветеран Фелисијано Лопез. Мареј, кој се здружи со Серена Вилијамс...