6.8 C
Скопје

Tag : Силвана Арсовиќ

Вести Регион

Судот го презакажа судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

Илинка Иљоска
Повторното судење на обвинетиот за убиството на Оливер Ивановиќ, според третото, изменето обвинение, што требаше да се одржи денес во специјалното одделение на Основниот суд...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Специјалното обвинителство во Приштина поднесе трето обвинение во врска со убиството на Оливер Ивановиќ

Илинка Иљоска
Специјалното обвинителство во Приштина поднесе ново обвинение против осомничените за помагање и учество во убиството на српскиот политичар, Оливер Ивановиќ, потврдија адвокатите на одбраната Дејан...
Вести Регион

Обвинителство: Во убиството на Ивановиќ е вмешана и неговата секретарка

Слободен печат
Силвана Арсовиќ се сомнева дека ги исклучила надзорните камери во канцелариите на СДП пет минути по убиството на Оливер Ивановиќ, додека во моментот на убиството...