-4 C
Скопје

Tag : шампионска титула

Спорт Фудбал

Каталонските медиуми провоцираат: Реал е шампион на ВАР

Слободен печат
„Кралевите“ во продолжението од сезоната не загубија ниту еден бод, додека Барселона имаше неколку разочарувачки резултати со што сама му ја предаде титулата на големиот...
Спорт Фудбал

Белгискиот суд ја поништи титулата на Бриж

Слободен печат
Белгискиот суд за спортска арбитража ја поништи одлуката која е донесена на состанокот на екипите од првата лига по прекинот на сезоната кога беше изгласано...
Спорт Фудбал

Клоп се подготвува за наредната сезона: Нема да ја браниме титулата, туку ќе ја нападнеме

Слободен печат
Ливерпул сезонава конечно по пауза од 30 години дојде до титулата во Премиер лигата, но менаџерот на „црвените“ вели дека нема намера да запира тука....
Спорт Фудбал

Шок во Англија: Навивач на Ливерпул шмрка кокаин од полициска капа (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Ливерпул предизвикаа огромен скандал со тоа што излегоа да ја прослават титулата на нивните миленици во Премиер лигата со што го навлекоа бесот...
Спорт Фудбал

Лудо славје на фановите на Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Ливерпул ја освоија титулата во Премиер лигата која ја чекаат дури 30 години, откако Челси го совлада Манчестер сити и на седум кола...
Спорт Фудбал

Клоп со солзи во очите: Оваа титула е за Стиви и за Кени

Слободен печат
Ливерпул конечно го прекина 30-годишниот пост и ја освои шампионската титула, а најголемите заслуги за тоа му се припишуваат на менаџерот Јирген Клоп кој го...
Спорт Фудбал

Продолжува доминацијата на Баерн, осма титула по ред во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат
По триумфот на Борусија Дортмунд во 2012 година, оттогаш па досега ниту еден тим не успеа да ја прекине доминацијата на Баерн Минхен. 🏆 2020...
Спорт Фудбал

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат
Екипата на Вардар денеска остана без можност да се радува на 12. шампионска титула бидејќи Управниот одбор на ФФМ, одлучи да го прекине првенството без...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје влезе во војна со КФСМ: Перо Антиќ и неговите соработници повеќе не постојат за МЗТ Скопје Аеродром, се гледаме на суд

Слободен печат
Очекувано, само неколку неколку минути по одлуката на Управниот одбор на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) да го прекине првенство и да не прогласи шампион,...
Спорт Фудбал

Малку фалело Манчини да биде претепан од своите играчи во Манчестер сити

Слободен печат
Манчестер сити беше просечен англиски тим кој ретко играше во европските купови се до доаѓањето на арапските сопственици кои веднаш почнаа да се расфрлаат со...