Tag : сениори

Кошарка Спорт

Македонските кошаркари во среда ќе добијат нов селектор

Слободен печат
Како што најавуваат од македонската кошаркарска федерација в среда (25 декември) ќе се промовира новиот селектор на нашата најдобра машка кошаркарска репрезентација. Промоцијата на новиот...
Ракомет Спорт

Сениорите ремизираа против Италија

Слободен печат
После победата од 26:23 на вчерашниот меч против Турција, денеска македонската сениорска репрезентација во рамките од ЕХФ-неделата ремизираше против Италија со резултат 26:26. И на...
Кошарка Спорт

Сениорите рутински до бодовите против „штркчињата“

Слободен печат
Историската пресметка помеѓу два тима на ист клуб заврши со очекувана победа на МЗТ Скопје Аеродром, кој иако без најдобрите немаше проблем против МЗТ Скопје...
Кошарка Спорт

На Давитков му заврши договорот, со нов селектор на патот кон ЕП 2021!

Слободен печат
Нема да му биде понуден нов договор на Давитков и наскоро се очекува да имаме нов селектор на сениорите. Моментно се водат разговори, има согласности...
Кошарка Спорт

Пеколен пат до Еуробаскет 2021

Коминовски Фидан
На ждрепката во Минхен беа извлечени евроквалификациските групи за наредното Европското првенство 2021, а нашата репрезентација е дел од групата Б. Првиот квалификациски прозорец е...