6 C
Скопје

Tag : semejstvo

Магазин Магазин слајдер Семејство

Не ви е потребно напорно вежбање, само перење, пеглање и чистење: Колку калории трошат домашните работи?

Слободен печат
Ако ги засукате ракавите можете да потрошите исто толку калории како напорно да вежбате. Можеби бришењето прашина и миењето садови не ви се некои од...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Дисциплината на децата во Кина шокираше многумина: Дали и нашите деца ќе одат вака во градинка и училиште? (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако не е позната точната локација на која е снимено ова видео, тоа сепак на најдобриот можен начин покажува како Кина успеа да ја спречи...
Магазин Семејство

Обидете се: Одгледајте си храна во пластични чаши

Слободен печат
Додека седите дома и се обидувате да смислите начини како побрзо да ви помине времето, бидејќи сега не е препорачливо да се излегува надвор, обидете...
Магазин Семејство

Нивната култура е речиси недостижна: Трикови за воспитување на децата од јапонските родители (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонските деца се најпознати по нивната љубезност, пријателски и искрен однос, кој тешко можете да го сретнете на друго место во светот. Нивната култура е...