Tag : саша ќириќ

Спорт Фудбал

Ќириќ: Со Пандев како лидер Македонија може да се пласира на ЕП!

Најдобрата македонска А репрезентација се наоѓа на една победа до пласман на наредното Европско првенство што би бил прв настап во нашата историја во сениорска...
Спорт Фудбал

Легендарниот германски тренер Феликс Магат е заинтересиран за Вардар, но нереално е тоа брзо да се реши

Слободен печат
Поранешниот македонски репрезентативец, Саша Ќириќ, открива дека потенцијалниот инвеститор во најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар е фирмата на легендарниот германски тренер Феликс Магат. Ќириќ...
Спорт Фудбал

Ќириќ: Косово игра извонредно, но фудбалот во Македонија го заслужува ова ЕП!

Фидан Коминовски
Македонската фудбалска А репрезентација доколку го совлада Косово во полуфиналето од Лига на Нации, натпреварот за пласман на ЕВРО 2020 ќе го игра на гости...
Спорт Фудбал

Ќириќ: Од Келн направија прав потег, Чурлинов го чека светла иднина! (ФОТО+ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Ексклузивно за „Слободен печат“ говореше Саша Ќириќ (51) кој е спремен да помогне, секако кога биде потребно, во интерес да се развие уште повеќе фудбалот...