Tag : сарај

Хроника

Апсење во Сарај, приведено 24-годишно момче

Слободен печат
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Ѓорче Петров вчера го лишиле од слобода А.А.(24) од селото Љубин, скопско, поради...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Да не се палат стрништата, Град Скопје бесплатно ќе собира остатоци од бербата

Слободен печат
 Градот Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање остатоци од берба за да се спречи палењето на стрништата, со  што се заштитува воздухот од загадување....
Вести Економија Скопје

Жителите на Сарај ги предаваат старите печки на дрва и нафта

Слободен печат
 Во Општина Сарај денеска почна големата еколошка акција на Град Скопје и Владата за предавање на старите печки кои користат нееколошки енергенси во замена за...
Вести Скопје

Без струја утре жители на општините Кисела Вода и Сарај

Слободен печат
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода и Сарај, соопштуваат од РЦУК...
Вести Избори 2020

Села: Голем успех во Арачиново, во Сарај се случи феноменот на полнење на кутии

Слободен печат
Коалицијата „Сега е време” предводена од Алијанса за Албанците и Алтернатива води во поголемиот број на општините во ИЕ 6. Ова вечерва го изјави лидерот...
Вести Македонија

Отфрлена кривичната пријава против градоначалникот на Сарај за дивите платформи на Матка​

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава поднесена од Државната комисија за спречување на корупцијата против градоначалникот на општина Сарај за...
Хроника

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Вчера во МВР било пријавено дека во село Сарај  „фолксваген пасат“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(37) од Скопје, удрило во бетонски ѕид и...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Околу 70 отсто од новозаболените се од Чаир и Сарај (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 новозаболени граѓани од коронавирус, 17 се оздравени, додека седум се починати. Дијагностицирани се 2.315 граѓани, а имаме починати...
Вести Македонија

Беџети до Шилегов: Езерото Треска му припаѓа на Сарај, додека беше под надлежност на Град Скопје беше уништено

Слободен печат
Синоќа во емисијата Клик Плус градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов рече дека надлежностите за Треска не и ги предал на општина Сарај туку тоа го...
Вести Македонија

СКСЗМ бара надлежните институции да преземат мерки и активности за подобрување на безбедносната состојба во земјава

Слободен печат
Стопанската комора на северо-западна Македонија (СКСЗМ) преку пишано соопштение искажува, како што велат, длабока загриженост за безбедносната состојба во земјата, особено во врска со вооружениот...
MacedonianAlbanianBulgarian