Tag : сара сандерс

Вести Свет

Берни Сандерс најпопуларен во трката за номинација претседателски кандидат

Слободен печат
Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, стана најпопуларен меѓу демократите во трката за номинација претседателски кандидат, надминувајќи го поранешниот потпретседател Џо Бајден, кој исто така претендира...
Вести Свет

Поранешната портпаролка на Белата куќа ангажирана во „Фокс Њус“

Слободен печат
Сара Сандерс, поранешна портпаролка на Белата куќа, се вработи во телевизијата „Фокс Њус” како редовен соработник за политички коментари и анализи, јави телевизијата. Сандерс ќе...
Вести Свет

Блиската соработничка на Трамп ја напушта Белата куќа

Слободен печат
Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс ќе ја напушти оваа должност до крајот на јуни, соопшти синоќа американскиот претседател Доналд Трамп. Сандерс важи за една...