2 C
Скопје

Tag : Сара Климоска

Вести Ви Препорачуваме Култура

ВИДЕО | Сара Климоска: Нема формула за успешна улога, но она што е неминовно е многу работа и посветеност

Александра Бубевска
Македонската актерка Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа за годинава на 71. Берлинале и ќе ја добие наградата „Шутинг старс“...
Вести Култура

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

Слободен печат
European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација...
Вести Култура

„Златна рамка” за Игор Поповски, Ирена Јовчевска и Сара Климоска

МИА Агенција
Во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија, синоќа во МКЦ беа доделени почесните награди „Златна рамка” за филмски автор, филмски актер и филмски...