15.8 C
Скопје

Tag : сантош

Спорт Фудбал

Баварската машинерија по нова титула: Познати паровите на Светското клупско првенство

Слободен печат
Актуелниот европски шампион, тимот на Баерн од Минхен, ќе се сретне со шампионот на Африка или Катар во полуфиналето на Светското клупско првенство, одлучено беше...
Спорт Фудбал

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

Слободен печат
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови за каталонскиот гигант,...
Спорт Фудбал

Пеле го избра својот најубав гол, фановите веднаш направија реконструкција (ВИДЕО)

Слободен печат
Едсон Арантес до Насименто Пеле со само 17 години го предводеше Бразил до шампионската титула на Светското првенство 1958 година, а највпечатлив момент беше неговиот...
Спорт Фудбал

Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанскиот тим покажува сериозен интерес за фудбалерот на Сантош, Игор Гомеш. Гомеш игра на позицијата офанзивен играч за врска и во Бразил веќе го нарекуваат...