Tag : салваторе карузо

Останатo Спорт

Ѓоковиќ се врати на терените со победа во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во рамките од второто коло на Мастерс турнирот во Рим (Италија) го совлада домашниот натпреварувач Салваторе Карузо со 6:3 и...