• салах

Салах сруши рекорд, седум сезони по ред постигнува најмалку 20 голови

Екипата на Ливерпул, без проблеми и доминантно славеше против Спарта Прага со 6:1 во реваншот од осминафиналето од Лигата на Европа, а во овој натпревар рекорд постави Мохамед Салах. Египетскиот репрезентативец од редовите на Ливерпул беше стрелец на еден гол кој беше доволен да сруши рекорд. Салах и оваа сезона дојде до бројката од најмалку …

Салах сруши рекорд, седум сезони по ред постигнува најмалку 20 голови Read More »