Tag : розевата

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Опседната со розевата боја – Веќе 13 години не носи ништо во друга боја, а и домот од подот до таванот и е розев (ФОТО)

Слободен печат
Јасмин Шарлот (32) е наставничка од Швајцарија која веќе 13 години наназад, носи исклучиво розови алишта, чевли и се шминка со розова боја. Покрај својот...
Еспресо Шоу биз

На која и стои подобро? ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША VS ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ (ФОТО)

Слободен печат
Судејќи според она што на пистите го претставија некои од најпопуларните модни дизајнери, розевата боја ќе го обележи ова лето. Тоа со своите модни избори...