17.8 C
Скопје

Tag : револт

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Тијана се присети на бомбардирањето во Србија и промената која тогаш ја направила од револт и немоќ да помогне

А.М
Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ која веќе долги години со своето семејство живее во Белград, Србија, на својот Инстаграм профил се присети на бомбардирањето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша гневна на јавноста, медиумите и истражните органи по реакциите за „Телеграм“: Поддршка доби и од Тамара Тодевска

М.Р
На својот инстаграм – профил, поп – ѕвездата Јелена Карлеуша, напиша статус посветен на новата социјалната група на „Телеграм“ наречена „балканска соба“. По објавувањето на...
Вести Македонија Слајдер

Фабрика за преработка на отпад ги налути Гевгеличани

Југослава Дуковска
Итно запирање на постапката за отворање на фабриката за преработка на отпад во Гевгелија побараа гевгелиските граѓански активисти, откако локалната самоуправа најави дека членовите на...
Вести Македонија Слајдер

Тутунарите револтирани: Откупувачите нè излажаа, бараме средба со министерот за утре или одиме на протести во среда

Слободен печат
Средба со министерот за земјоделство – утре, а не во петок, бараат тутунарите кои денеска, по отворањето на пунктовите, повторно констатирале, како што велат, нереална...