• регистарски таблички

Курти нема да преземе мерки против Ракиќ, ги повика луѓето да ги предадат српските таблички

Премиерот на Kосово, Албин Курти, денеска ги повика граѓаните лично да ги предадат српските регистарски таблички и рече дека нема да преземе ништо против српскиот министер во косовската влада, Горан Ракиќ, кој им се придружи на граѓаните на административниот премин Јариње, пренесува Коха. Тој на прес-конференцијата изјави дека замената на регистарските таблички не може да …

Курти нема да преземе мерки против Ракиќ, ги повика луѓето да ги предадат српските таблички Read More »