20.8 C
Скопје

Tag : редот

Вести Македонија Слајдер

Груби: Ние направивме сè, редот е на ЕУ

МИА Агенција
Нашите граѓани немаат што повеќе да направат, што повеќе да придонесат, што повеќе да жртвуваат за европскиот сон, поради тоа што ги направивме сите потребни...
Жена Магазин Магазин слајдер Ретро

Последниот танц во Аушвиц: Франческа Ман извела стриптиз чекајќи во редот за гасната комора, ги завела чуварите, а потоа се случило невозможното!

Слободен печат
Франческа Ман беше популарна еврејска балерина за која пишува историјата… Балерината Франческа Ман била многу талентирана. Девојката блескала на сцената и сонувала да основа свое училиште за танцување. Кога нацистичките трупи ја окупирале Полска, Франческа завршила во Варшавскиот...
Вести Македонија Слајдер

Георгиевски: Моја задача е да нема тензии, прекршувања на редот, мирот или инциденти

Вчера вечер во населеното место Синѓелиќ дојде до сериозно нарушување на полицискиот час, а поголема група на граѓани се собира на протест. Револтот кај граѓаните...