15 C
Скопје

Tag : разубавување

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Кога шминката ќе стане непријател: 12 обиди за разубавување кои завршиле катастрофално

Слободен печат
Колку шминката може да биде сојузник, толку може да предизвика и контраефект… Шминката е одлична, им овозможува на жените да ги истакнат своите адути, да...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Илјадници цвеќиња пролетва ќе го разубават Скопје

Елена Вељановска
Подготовките за пролетното раззеленување на јавните површини на целата територија на градот Скопје се во полн ек. Како што информираат од ЈП „Паркови и зеленило“,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Цвеќе од кое застанува здивот: Амарилис е ѕвездено растение за разубавување на домот

Слободен печат
Амарилис, витешка ѕвезда или џуџе како што е наречено, припаѓа на родот на луковични цветни растенија. Потекнува од Централна и Јужна Америка, од каде е...
Еспресо Хороскоп

Знаци кои се склони кон разубавување на токсичните врски

Слободен Печат
Луѓето родени во овие хороскопски знаци се склони кон идеализирање на своите љубовни ситуации дури и тогаш кога тие ситуации се далеку од идеалното. Изреката...
Вести Економија

Нови трошоци за разубавување на Собранието

Слободен печат
Собранието планира да потроши 2,9 милиони денари или безмалку 50.000 евра за да набави заштитни фолии за куполите, за други ситни поправки и за куќички...
Магазин Семејство

Време е за пролетно уредување на дворот: Најубавите идеи за градината и терасата! (ФОТО)

Слободен печат
Иако времето сеуште е нестабилно и променливо, време е за садење цвеќе и средување на градината, балконот, терасата, дворот… што и да имате! Доколку немате...