Tag : ражон рондо

Кошарка Спорт

Ибака потпиша за Клиперси, Рондо го напушти шампионот и се пресели во Атланта

Слободен печат
Првите денови на преодниот рок во НБА лигата веднаш донесоа неколку изненадувачки трансфери. Еден од најитересните е тој на досегашниот играч на Торонто репторс, Серж...
Кошарка Спорт

Доколку Лејкерси бидат шампиони, Рондо ќе биде единствениот во НБА лигата!

Слободен печат
Бостон Селтикс и натаму е рекордер по бројот на освоени титули во НБА-лигата, но тоа може да се промени веќе следната ноќ. Лос Анџелес Лејкерс...
MacedonianAlbanian