• ражон рондо

Заврши преодниот рок во НБА, Рондо се врати во ЛА, Оладипо се пресели на Флорида

Преодниот (трејд) рок во НБА заврши, а во последните моменти од истиот се случија размени во кои главни ѕвезди беа двајца ол стар кошаркари. На Виктор Оладипо му се исполни желбата да си замине од Хјустон и до крајот на сезоната ќе настапува за Мајами хит. „Жешките“ поради Оладипо се откажаа од Кели Олиник и …

Заврши преодниот рок во НБА, Рондо се врати во ЛА, Оладипо се пресели на Флорида Read More »